klientsky-servis_carouselbgunibgunibguni
Unileasing

Flexibilní a rychlé financování

UNILEASING a.s. dosáhla v roce 2017 rekordního objemu financování ve výši 2,2 miliardy korun

Čerstvě také získala novou licenci ČNB k poskytování spotřebitelských úvěrů  

Klatovy 22.5.2018. UNILEASING a.s., která je největší ryze českou privátní leasingovou společností v ČR, dosáhla v roce 2017 rekordního objemu financování v celkové výši 2,2 miliardy Kč. Objem financování nově uzavřených obchodů (leasingových i úvěrových) byl v meziročním srovnání o 8,4 procenta vyšší než v roce 2016.

Čistý zisk dosažený v roce 2017 v hodnotě 105,6 milionů korun, byl na zhruba stejné úrovni jako v roce předchozím (104,5 milionů Kč). Vlastní jmění společnosti UNILEASING pak poprvé za dobu její existence přesáhlo hranici 1 miliardy Kč.

„Za poslední tři roky se nám podařilo dosáhnout prakticky stejný čistý zisk (v rozmezí 103,3 milionu Kč ve 2015 až po loňských 105,6 milionů Kč), což je jasný doklad naší stability a efektivity.  Výše dosaženého vlastního kapitálu pak pro nás znamená kredit vysoké důvěryhodnosti pro všechny obchodní i finanční partnery,“ okomentoval hospodářské výsledky loňského roku Ing. Pavel Nový, místopředseda představenstva UNILEASING, a.s.    

Na rekordních číslech objemu financování se loni nejvíce podílela skupina dopravní techniky (osobní a dodávkové automobily, autobusy, nákladní automobily a tahače), která v současnosti dohromady tvoří cca 60 procent celého portfolia společnosti. „Největší podíl financování v roce 2017 připadl na osobní a dodávkové automobily (přes 1 mld. Kč), což představuje celkových 45 procent,“ uvedl P. Nový.

Další část portfolia tvořily s 19 procenty stroje a technologie (tradiční strojní vybavení, ale také lyžařské vleky a rolby), mobilní technika se 14 procenty (lokomotivy, vagony, bagry, letadla, lodě, lesnické či zemědělské stroje) a nemovitosti s 8 procenty.

Společnost UNILEASING uzavřela v roce 2017 celkem 2970 nových smluv. Z celkového rekordního objemu financování v roce 2017 (2,2 mld. Kč) tvořil finanční leasing  45 procent, operativní leasing 17 procent a podnikatelské úvěry 37 procent.  Pouhé procento pak připadalo na spotřebitelské úvěry.

V pondělí 21. května 2018 pak UNILEASING a.s. obdržela novou licenci ČNB právě na poskytování spotřebitelských úvěrů (dosud v této oblasti působila jako jejich poskytovatel v tzv. přechodném období).  Čerstvě se tak zařadila mezi 67 finančních institucí v ČR, které jsou aktuálně oprávněny poskytovat úvěrové financování spotřebitelům v novém režimu na základě licence vydávané ČNB. „Licenční řízení trvalo déle než rok a samozřejmě nás těší, že jsme v něm uspěli. Potvrzuje kvalitu naší práce, vysokou odbornost i dlouhodobou solidnost UNILEASING a.s.,“ dodal Pavel Nový.      

-------------- 

UNILEASING a.s. působí na českém trhu od roku 1991. Nabízí financování prakticky veškerých movitých věcí a také nemovitostí převážně podnikatelským subjektům, když firmy tvoří cca 80 % jejich zákazníků.  Společnost poskytuje klasický finanční leasing, operativní leasing nebo úvěrové financování. Za posledních 10 let pak uzavřela přes 17 tisíc smluv, profinancovala cca 14 miliard Kč a hodnota financovaných předmětů přesáhla 18 miliard Kč. Hlavní sídlo má v západočeských Klatovech a na celém území ČR celkem už 18 poboček.

 

Tímto poskytuji společnosti UNILEASING a.s. souhlas se zpracováním výše uvedených osobních údajů k marketingovým účelům, zejména k nabízení služeb společnosti UNILEASING a.s.