klientsky-servis_carouselbgunibgunibguni
Unileasing

Flexibilní a rychlé financování

Obrat a zisk UNILEASINGu i v recesi výrazně vzrostl.

Klatovy – 18. června 2013 – Společnosti UNILEASING a.s. v loňském roce vzrostl obrat i zisk, a to i přes pokles celkového trhu leasingu a jemu podobných produktů v České republice. Celková financovaná částka společnosti UNILEASING za rok 2012 se meziročně zvýšila o 13,4 % na zhruba 1,4 miliardy korun. Čistý zisk po zdanění dosáhl 75 miliónů korun, což oproti roku 2011 představuje růst o 27 %.
 
„Tento výsledek je pro nás o to více potěšitelný, že veškerý trh s leasingem, faktoringem a úvěry členů České leasingové a finanční asociace (ČLFA) loni v důsledku ekonomické recese klesl o 5 %, leasing movitých věcí dokonce o 18,5 %. Ještě významnější je skutečnost, že nejde o výsledek nějaké bezhlavé expanze. Objem pohledávek po splatnosti se nám v r. 2012 podařilo dokonce snížit o plnou polovinu, a to na pouhých sedm miliónů korun,“ uvedl předseda představenstva UNILEASING a.s. Ing. Pavel Ovsík.
 
Celkové výnosy společnosti dosáhly 1, 678 miliardy korun. Hrubý zisk před zdanění vystoupal na 93 miliónů korun. Čistá aktiva na konci r. 2012 představovala 3,368 miliard korun, vlastní kapitál společnosti pak 705 miliónů korun.
 
Většina obratu, zhruba dvě třetiny je tvořena leasingem, dlouhodobě však roste podíl úvěrů. „Jde o trend celého trhu,“ zdůraznil Ovsík.
 
Finanční stabilitu společnosti podtrhuje fakt, že je schopna významnou část transakcí financovat vlastním kapitálem, jehož poměr vůči bankovním úvěrům činí 46 %. „Za nejdůležitější však považujeme skutečnost, že trvale dosahujeme jen minimálního objemu nesplácených pohledávek, dlouhodobě okolo jednoho procenta. Ve svém podnikání i nadále zůstaneme typicky konzervativní,“ uzavřel Ovsík.
 
Společnost UNILEASING vznikla v roce 1991. Patří mezi 15 největších společností svého druhu na českém trhu. Vedle klasického finančního leasingu s právem nebo povinností koupě najaté věci nabízí také úvěrové financování, operativní leasing, splátkový prodej apod. Sídlo společnosti je v Klatovech, pobočková síť pokrývá celou Českou Republiku. Od roku 1993 je UNILEASING také aktivním členem České leasingové a finanční asociace.
 
Kontakt:
UNILEASING a.s., www.unileasing.cz
email: unileasing@unileasing.cz, tel: (+420) 376 357 111

Tímto poskytuji společnosti UNILEASING a.s. souhlas se zpracováním výše uvedených osobních údajů k marketingovým účelům, zejména k nabízení služeb společnosti UNILEASING a.s.